Domovska strankaHome | Mapa stránkyMapa | Tisk StránkyTisk | KontaktyKontakty
Obrázek stránek
MENU
Počet návštěv
 

                 

Zprávičky z družiny:

 

školní rok 2017/2018

Maškarní

ZOO

Halloween

 

školní rok 2016/2017

Hasiči u nás

Fotbalový turnaj

Den matek

Čarodějnický rej

Velikonoce

Červená Karkulka

Karnevalový rej

Malujeme kulisy

Když si chceme zahrát pohádku, musíme si namalovat kulisy. Tak se těšte….

Školní družina má talent

Začátkem února se uskutečnil již 4. ročník soutěže „Školní družina má talent“. Děti porotu opět překvapily svými dovednostmi a pestrostí činností, jež si pro svá vystoupení zvolily. A tak nechyběl zpěv, tanec, hra na hudební nástroj, přednes, gymnastika, judo, scénky, kreslení a letos poprvé i kadeřnická show. Všichni soutěžící byli odměněni krásnými cenami, za které děkujeme všem rodičům a sponzorům.

Zimní radovánky na sněhu

Letos jsme si sněhu užili až dosyta a byla u toho veliká legrace.

Sněhuláci z ponožky

Že ponožky nepatří jen na nohy, jsme se přesvědčili, když jsme z nich vyrobili roztomilé sněhuláky.

V zimě myslíme i na zvířátka

Jablíčky, která nám darovala paní Poláčková, jsme zvířátkům ozdobili stromy v obecním lese. Snad jim budou chutnat….

Vánoce ve školní družině

Ozdobili jsme stromeček v hale školy, zazpívali si koledy, vyzkoušeli vánoční zvyky, vyprávěli zajímavosti o tom, jak se slaví Vánoce ve světě a ochutnali vánoční cukroví, které si děti přinesly.

Putování za skřítkem podzimníčkem Kaštánkem

Děti z třetího oddělení školní družiny si pro své kamarády z prvních tříd připravily výpravnou hru „Putování za skřítkem Kaštánkem“. Nejdříve děti objevily skřítka podzimníčka s tajemným vzkazem a začalo putování za pokladem. Cesta byla plná nástrah a úkolů…

Podzim čaruje

Listy, které jsme natřeli barvou a natiskli na průhledný papír, nám vykouzlily nádherné obrazy.

Malování na trička

Díky pomoci Markéty Kamarýtové jsme si mohli vyzdobit trička krásnými obrázky. Linoryty natřené barvou na textil děti natiskly na trička a podle vlastní fantazie domalovaly. Moc se snažily a výsledek stál za to. 

Halloween ve školní družině

V říjnu jsme uspořádali Strašidelnou Halloweenskou párty. Soutěže byly velice netradiční – slalom s kostí, netopýří kuželky, hod myškami a mnoho dalších disciplín. V podobném duchu bylo i občerstvení – pečené prsty, strašidelné perníčky. Strašidelný pokřik, který jsme pečlivě natrénovali, zastrašil všechny lidské duše. Za hudbu a světelné efekty děkujeme DJ Carlosovi.

Kouzelník ve školní družině

Kouzelnická show byla pro nás velkým zážitkem. Nejen, že jsme žasli nad nevysvětlitelnými triky kouzelníka, ale ještě jsme se skvěle pobavili.

 

školní rok 2015/2016

Poklad na stříbrném jezeře

Fotbalový turnaj

Šikulové ve školní družině

Čarujeme s klubíčkem

To byl tanec

Den Země

Výuka etikety

Malování pěnou na holení

Keramická dílna

Čarodějnický rej

Kouzelník ve školní družině

Karnevalový rej

Školní družina má talent

Kamarádi ze ZOO

V listopadu k nám zavítali kamarádi ze ZOO Ohrada z Hluboké nad Vltavou. Největší radost měly děti z hada a nebály se ho ani pochovat.

Čerti ve školní družině

Čertů se nebojíme a tak jsme si je vyrobili z papíru.

Vánoce ve školní družině

Vyzdobili jsme si školní družinu, upekli perníčky a jako již tradičně vyrobili ozdoby na vánoční stromeček v hale školy. Při vánoční besídce jsme si zazpívali koledy, vyzkoušeli vánoční zvyky, vyprávěli si, jak se slaví Vánoce ve světě a nakonec jsme si pochutnali na cukroví, které si děti donesly. Děti zvládly vyrobit i Pf pro rodiče.

Halloween ve školní družině

 „Hallouweenskou“ párty jsme si jaksepatří užili a moc nám to slušelo J

Netradiční olympiáda

V září jsme si svoje síly změřili v netradičních „olympijských“ disciplínách. Byla velká legrace a nechyběl ani olympijský oheň a vlajka.

 

školní rok 2014/2015

Sanitka ve školní družině

Až na školní zahradu za námi přijeli záchranáři i se sanitkou. Seznámili nás s prací „záchranáře“, děti si mohly vyzkoušet fixaci zlomeniny, změřily  tep, prohlédly sanitku a mnoho dalšího. Při odjezdu nám sanitka zahoukala na pozdrav a my doufáme, že se v ní nikdo z nás nesveze!!!

Dětský den - Doba ledová   

Přenesli jsme se v čase až do doby ledové a vyzkoušeli si ulovit mamuta, házet oštěpem, bojovali jsme o oheň, překonali strach a navštívili pravěkou jeskyni a mnoho dalších soutěží. Nechyběla závěrečná bitva mezi „ kmeny “ děvčat a chlapců. Dětský den jsme si velice užili a těšíme se na příští rok!!!

Školní družina má talent 

„Školní družina má talent“ je soutěž, která již neodmyslitelně patří do naší družiny. Děti soutěžily ve zpěvu, tanci, hře na hudební nástroj, gymnastice, kouzlily, hrály scénky a samostatnou kategorií byla kresba. Byly to nádherné dvě odpoledne plné nápaditých představení, při kterých děti mohly ukázat svoje dovednosti.

Karnevalový rej masek

Jako již tradičně za doprovodu DJ Carlose, vypukl ve školní družině karnevalový rej masek. Užili jsme si soutěže, tanec i závěrečné občerstvení, za které děkujeme maminkám.

Návštěva muzea

Nemohli jsme si nechat ujít návštěvu nově otevřeného muzea. Dětem se nové moderní pojetí celé expozice velice líbilo.

PF 2015

Děti si PF 2015 vyrobily úplně samy a tak na ně byly náležitě pyšné. Přejeme Vám hodně štěstí a zdraví do nového roku!!!

Vánoce ve školní družině 

Předvánoční čas jsme si zkrátili pečením a zdobením perníčků, vyzdobili si školní družinu, vyzkoušeli vánoční zvyky a společně zazpívali koledy u vlastnoručně ozdobeného vánočního stromečku.

Čerti ve školní družině

Vyrobili jsme si roztomilé čertíky, děti byly velice nápadité při jejich zdobení.

Kouzelník ve školní družině

Představení bylo plné kouzel, žonglování, akrobacie, ale největší úspěch měli cvičení „yorkšírci“.

Halloween ve školní družině

Výrobu strašidel z dýní si děti velice užily a byla u toho veliká legrace.

 

školní rok 2013/2014

Sanitka ve ŠD

Seznámení s prací záchranné služby bylo pro nás něčím novým a zajímavým. Děti měly velký zájem o prohlídku sanitky, vyzkoušely si fixaci končetin, nechaly si změřit tep. Při odjezdu nám dokonce zahoukali.

Den dětí ve ŠD

Den dětí se nesl v duchu „Pirátů z Karibiku“, změřili jsme svoje síly v přetahování lanem, naučili vázat uzly, houpat na laně a mnoho dalšího. Nechyběla ani závěrečná bitva a sladký poklad.

Dopravní odpoledne

Za pomoci městské policie jsme pro děti uspořádali dopravní odpoledne. Děti poznávaly dopravní značky, při jízdě na koloběžkách dodržovaly dopravní předpisy a zvládly i jízdu zručnosti. Na závěr si každý zasloužil „řidičský průkaz“. 

Čarodějnice ve školní družině

Získat výuční list řemesla čarodějnického není vůbec jednoduché! Nechybělo létání na koštěti, sázení Jeníčka do pece, lovení myšek z čarovné krabice a mnoho dalších disciplín. A nakonec jsme všechno zvládli a mohli odletět na slet čarodějnic…

Velikonoce ve školní družině

O Velikonocích jsme namalovali vajíčka voskem. Letos jsme se pokusili i o vyšívání a moc se nám to podařilo.

Kamarádi ze ZOO

V březnu k nám zavítali kamarádi ze ZOO Ohrada z Hluboké nad Vltavou.

Největší radost měly děti z hada a nebály se ho ani pochovat.

Karnevalový rej masek

V únoru u  nás  vypukl karnevalový rej masek, k tanci nám hrál DJ Karlos a soutěže byly velmi netradiční. Nechali jsme se inspirovat olympiádou, a tak nechyběly nájezdy na branku, běh na lyžích, triatlon, běh s olympijským ohněm… Užili jsme si velkou legraci.

Školní družina má talent

Děti se na soutěž velice pečlivě připravovaly, zpívaly, hrály na hudební nástroje, recitovaly, tančily a kouzlily. Za jejich píli jsme je odměnily krásnými cenami.

Čertovské peklo

Čertů se nebojíme, a tak jsme si vyrobili rovnou celé peklo…

Advent ve školní družině

Vyzdobili jsme si školní družinu, vyrobili andílky, upekli perníkové svícny a vyzkoušeli vánoční zvyky.

Již tradičně jsme společně ozdobili vánoční stromeček v hale školy a zazpívali koledy za doprovodu Jakuba Puše a Daniela Machuly.

Cirkusové představení

Cirkusové představení se dětem velice líbilo. Nechyběli ani cvičení psíci. Byla to velká legrace.

Drakyáda

Krásné podzimní počasí nám přálo a tak jsme vyhlásili soutěž o nejlepšího draka. Pouštění draků děti moc bavilo a tak jsme využili slunných dnů a draky pořádně provětrali.

Výcvik policejního psa

Díky  panu O. Skokovi a P. Dupalovi jsme měli možnost seznámit se s výcvikem a prací policejních psů. Přivedli k nám na školní hřiště své psy Atu a Šena a ukázali s nimi mimo jiné i zadržení  pachatele.

Halloween

Vydlabali jsme si strašidla z dýní a vyzdobili prostory školy.

Indiáni v družině

V září se naše družina ocitla na indiánské stezce. Vyrobili jsme si totem, indiánské čelenky, lapače snů a  seznámili se životem indiánů. Na závěr jsme svoje síly změřili v zajímavých disciplínách a získali mapu, která nás dovedla k pokladu.

 


© 2011 Všechna práva vyhrazena ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana.