Domovska strankaHome | Mapa stránkyMapa | Tisk StránkyTisk | KontaktyKontakty
Obrázek stránek
MENU
Počet návštěv
počítadlo.abz.cz  

Na Mezinárodní den dětí pro nás Kanoistický klub Jiskra připravil již
15.
ročník závodu o putovní pohár na jednu Vltavotýnskou míli.

PODRUHÉ V PATNÁCTILETÉ HISTORII VLTAVOTÝNSKÉ MÍLE ZÍSKALI PUTOVNÍ POHÁR ŽÁCI TÝNSKÉHO GYMNÁZIA

FOTO

          První červen letos připadl na pátek. Stalo se již pěknou tradicí, že tento den, na který připadá Mezinárodní den dětí, slaví žáci týnských škol na Vltavě. Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou pro ně pořádá závody na tzv. bajdarkách mezi oběma týnskými mosty. V letošním roce se jel již 15. ročník. Síly si změřili žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy týnského gymnázia. Závodníci měli možnost trénovat v průběhu května při středečních trénincích, organizovaných kanoistickým klubem.  Účast na závodech braly děti vážně, což dosvědčovala vysoká návštěvnost tréninků. Každého tréninku se zúčastnilo kolem 60 dětí a většina tříd hledala optimální složení posádek.

 V pátek přišli odvážné kamarády povzbudit jak spolužáci s množstvím transparentů, učitelé, tak i řada rodičů.

         Na čtyřčlenné posádky čekala tradiční trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 15 posádek.  

          Nejprve spolu změřili síly závodníci ve třech závodech podle ročníků. První dvě posádky z každého závodu postupovaly do hlavního závodu o krásný putovní pohár věnovaný kanoistickým klubem. Na finálovou sedmičku doplnila startovní pole posádka z třetího místa s nejrychlejším časem. V minulých letech putovní pohár získali desetktát žáci ZŠ Malá Strana, jednou byli úspěšní žáci gymnázia a v roce 2013 zvítězila velká voda, která žáky nepustila na závod. Všichni netrpělivě čekali, jak dopadne letošní měření sil a která škola bude mít pohár na opatrování na další rok.

          Jako první vyrazily na trať 4 posádky ze 4. tříd. Stylem start - cíl si pro vítězství dojela suverénně posádka 4. A z Hlinecké školy před  4. A z Malé Strany a 4. B z Hlinek. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. V tomto závodě zvítězila  posádka 5. A z Hlinek před svými spolužáky 5. B  a 5. A z Malé Strany. Největší favorité pro boj o putovní pohár se hledají vždy v závodě šestých tříd. Na trať vyrazilo rekordních 7 posádek. Ihned po startu se ujala vedení 1. posádka primy z týnského gymnázia sledována 2. posádkou primy. Za první obrádkou se však na vedoucí posádky dotáhla loď 6. B z Malé strany.Stylem start-cíl si tak dojela pro vítězství před 2. posádkou primy a 6. A z Hlinek.

         Krásným vyvrcholením vodáckých závodů bylo finále o putovní pohár.  Předcházející závody ukázaly, že finálový závod může přinést dramatické okamžiky a že nic není předem rozhodnuto. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazilo na trať 7 posádek. Ihned po startu šla do vedení posádka 5. A z Hlinek a s každým ujetým metrem dokazovala, že vítězství v závodě 5. tříd nebylo náhodné. Na druhém místě, s mírným odstupem, se držela posádka primy gymnázia. Velice skvělý start předvedla také posádka 4. C z Malé Strany a držela od startu pěkné třetí místo. Z obrátky pod Starým mostem vyjížděla na prvním místě s náskokem dvou délek děvčata z 5. A. Začal napínavý souboj o vítězství. Na vedoucí loď se snažila dotáhnout loď primy. Děvčata však útok odrazila a k veliké radosti svých spolužáků, kteří je na břehu mohutně povzbuzovali, si dojela pro historicky prvé vítězství hlinecké školy ve Vltavotýnské míli. Na druhém místě dojela těsně posádka týnského gymnázia, třetí místo udržela před staršími spolužáky posádka 4. C z Malé Strany. Pohár tak získala poprvé v historii posádka z Hlinecké školy.

        Stalo se již tradicí, že  na závěr dopoledního programu změří své síly s vítězi poháru posádky týnských učitelů. Stejně tomu bylo i letos. Proti 6. A nastoupily tři posádky, které tvořily posádky pedagogů ZŠ Malá Strana a kombinované posádky ZŠ Hlinecká a týnského gymnázia. Vítězství v tomto závodě získala kombinovaná posádka gymnázia. Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu a řadu pěkných cen. Závody proběhly díky podpoře  Hračkářství paní Trnkové, Jihočeského Kraje, Atelieru Kobera,s.r.o., ELBH, s.r.o., ČEZ, a.s. – Jaderná elektrárna Temelín a Města Týn nad Vltavou. Poděkování patří i oddílu Brontů, který pomohl s materiálním zabezpečením závodů.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí poprvé pádlovaly a byl to pro ně velký zážitek. Poděkování patří také všem pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky, a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů :

4. třídy :

1. místo : 4.A Hlinecká – A.Chlumecký, T.Kapr, A.Trampotová, T.Jindrová

2. místo : 4.A Malá Strana – T.Šmídová, L.Budínská, J.Černý, K.Dessner

3. místo : 4.B  Hlinecká – L.Koubková, V.Trechová, E.Coufalová, V.Andělová

5. třídy :

1. místo : 5. A Hlinecká –Z.Hrubá, S.Andělová, M.Jindřichová, T.Příhoda

2. místo : 5. B Hlinecká – M.Ryska, S.Žižka, P.Porodová, D.Řádek

3. místo : 5. A Malá Strana – A.Černá, Z.Jílková, V.Jílková, M.Hruška

6. třídy :

1. místo : 6.B Malá Strana – K.Dalerová, E.Nováková, M.Hofman, D.Klečka

2. místo : Prima Gymnázium I – T.Žižková, N.Žemličková, N.Fábera, K.Vesecká

3. místo : Prima Gymnázium II – A.Leštinová, N.Babková, E.Knížová, O.Vlnatý

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo : Prima Gymnázium I – T.Žižková, N.Žemličková, N.Fábera, K.Vesecká

2. místo : 5. A Hlinecká –Z.Hrubá, S.Andělová, M.Jindřichová, T.Příhoda

3. místo : A Malá Strana – A.Černá, Z.Jílková, V.Jílková, M.Hruška  

 

František Kobera, kanoistický klub

 

 

14. ročník bajdarek

ŽÁCI ZŠ HLINECKÉ ŠKOLY OBHÁJILI POHÁR VLTAVOTÝNSKÉ MÍLE

FOTO

          První červnový den ožila tradičně Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravil k Mezinárodnímu dni dětí Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již 14. ročník Vltavotýnské míle. Na vodě tak změřili síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy týnského gymnázia. Děti měly možnost trénovat v průběhu května každou středu.  Účast na závodech braly děti vážně, což dosvědčovala vysoká návštěvnost tréninků, která se pohybovala kolem šedesáti dětí.

1. června ožil kanoistický stadion Valcha žáky týnských škol, kteří přišli povzbudit odvážné kamarády, vybaveni množstvím transparentů. Pozadu nezůstali ani rodiče.

         Na čtyřčlenné posádky čekala tradiční trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 15 posádek.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu o krásný putovní pohár a na finálovou sedmičku doplnila startovní pole posádka z třetího místa s nejrychlejším časem. V minulých letech putovní pohár získali desetkrát žáci ZŠ Malá Strana, jednou byli úspěšní žáci gymnázia a v loňském roce získali poprvé žáci hlinecké školy. V roce 2013 se závod pro velkou vodu nejel. Všichni netrpělivě čekali, jak dopadne letošní měření sil a jestli se žákům hlinecké školy podaří pohár obhájit.

          Jako první vyrazily na trať 4 posádky ze 4. tříd. Dobrým rozvržením sil si pro vítězství dojela posádka 4. A z Malé Strany před 4. A a 4. B z Hlinek. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. V tomto závodě zvítězila s přehledem způsobem start-cíl posádka 5. B z Hlinek před svými spolužáky z  5. A a před 5. A z Malé Strany. Největší favorité pro boj o putovní pohár se hledají vždy v závodě šestých tříd. V předchozích ročnících pouze dvakrát získali pohár žáci 5. třídy. Na trať vyrazilo 6 posádek. Ihned po startu se ujala vedení 1. posádka primy z týnského gymnázia a dojela si tak pro vítězství před 6. A z Hlinek a 6. B z Malé Strany, která postoupila do finále časem.

         Krásným vyvrcholením vodáckých závodů bylo finále o putovní pohár.  Předcházející závody ukázaly, že finálový závod může přinést dramatické okamžiky a že nic není předem rozhodnuto. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazilo na trať 7 posádek. Ihned po startu šla do vedení posádka 6. A z Hlinek. O další místa sváděli boj posádky 6. B z Malé Strany a 5. B z Hlinek. Ostatní posádky hned v úvodu závodu řešily vzájemnou kolizi, která je stála cenné metry. Z obrátky pod Starým mostem vyjížděla na prvním místě s výrazným náskokem posádka 6. A hlinecké školy. Pěkný souboj o druhé místo mezi sebou svedly posádky 5. B z Hlinek a 6. B z Malé Strany. Napínavý souboj pro sebe rozhodla děvčata 6. B z Malé Strany. Pohár pro hlineckou školu obhájila posádka 6. A.

        Stalo se již tradicí, že  na závěr dopoledního programu změří své síly s vítězi poháru posádky týnských učitelů. Stejně tomu bylo i letos. Proti 6. A nastoupily tři posádky, které tvořily posádky pedagogů ZŠ Malá Strana, ZŠ Hlinecká a týnského gymnázia. Vítězství v tomto závodě získala posádka gymnázia. Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu a řadu pěkných cen. Závody proběhly díky podpoře Města Týn nad Vltavou, Hračkářství Renaty Trnkové, Atelieru Kobera,s.r.o.,  společnostem ČEZ, a.s. – Jaderná elektrárna Temelín ELBH, s.r.o., , Rumpold T, s.r.o., Fill interier s.r.o., ZON spol. s r. o. Poděkování patří i oddílu Brontů a místnímu Raftklubu, kteří pomohly s materiálním zabezpečením závodů.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí poprvé pádlovaly a byl to pro ně velký zážitek. Poděkování patří také všem pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky, a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů:

4. třídy:

1. místo: 4. A Malá Strana – A. Černá, Z. Jílková, V. Jílková, M. Hruška                               
2. místo: 4. A Hlinecká – Z.  Hrubá, S. Andělová, M. Jindřichová, N. Holíková

3. místo: 4.B Hlinecká – K. Caltová, P. Porodová, M. Ryska, K. Zedníková

5. třídy:

1. místo: 5. B Hlinecká – D. Pastorová, D. Procházka, N. Babková, R. Pilcová, A. Janatová

2. místo: 5. A Hlinecká – M. Kubík, J. Boček, K. Hodinka, T. Buzková

3. místo: 5. A Malá Strana – K. Dalerová, M. Hrabčáková, O. Krůček, D. Klečka

6. třídy :

1. místo: Prima Gymnázium I – K. Blechová, T. Letková, K. Porodová, B. Malý

2. místo: 6. A Hlinecká – V. Vítková, Z. Čechová, J. Novák, K. Bilahorka

3. místo: 6. B Malá Strana – A. Ritterová, L. Ritterová, N. Kočerová, T. Machová

 

Finálový závod o putovní pohár:

1. místo:  6. A Hlinecká – V. Vítková, Z. Čechová, J. Novák, K. Bilahorka

2. místo: 6. B Malá Strana – A. Ritterová, L. Ritterová, N. Kočerová, T. Machová

3. místo:  5. B Hlinecká – D. Pastorová, D. Procházka, N. Babková, R. Pilcová, A. Janatová

 

František Kobera, kanoistický klub

 

13. ročník bajdarek 

          Poslední květnový pátek ožila Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje k Mezinárodnímu dni dětí Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již tradiční Vltavotýnskou míli. Ve 13. ročníku změřili síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy týnského gymnázia. Závodníci měli možnost trénovat v průběhu května při čtvrtečních trénincích, organizovaných kanoistickým klubem. Hojná účast na trénincích nasvědčovala tomu, že děti berou účast na těchto závodech vážně. V pátek přišli odvážné kamarády povzbudit jak spolužáci s množstvím transparentů, učitelé, tak i řada rodičů.

         Na čtyřčlenné  posádky čekala tradiční trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 15 posádek.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu o krásný putovní pohár a na finálovou sedmičku doplnila startovní pole posádka z třetího místa s nejrychlejším časem. V minulých letech putovní pohár získali desetktát žáci ZŠ Malá Strana, jednou byli úspěšní žáci gymnázia a v roce 2013 zvítězila velká voda, která žáky nepustila na vodu. Všichni netrpělivě čekali, jak dopadne letošní měření sil a kterou školu bude na další rok zdobit zlatý pohár.

          Jako první vyrazilo na trať 5 posádek ze 4. tříd. Zdrcujícím závěrem vyhrála tento závod posádka 4. C z Malé Strany před svými spolužáky ze 4. A a 4. A z Hlinek. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. V tomto závodě zvítězila s přehledem způsobem start-cíl posádka 5. A z Hlinek před 5. B Malá Strana a 5. B z Hlinek. Největší favorité pro boj o putovní pohár se hledají vždy v závodě šestých tříd, i když dívčí posádka 5. A z Hlinek naznačila, že se s ní musí počítat i ve finálové jízdě. V předchozích ročnících pouze jednou získali pohár žáci 5. třídy. Na trať vyrazilo 6 posádek. Ihned po startu se ujala vedení 1. posádka primy z týnského gymnázia. Stylem start-cíl si tak dojela pro vítězství před  2. posádkou primy a 6. A z Hlinek.

         Krásným vyvrcholením vodáckých závodů bylo finále o putovní pohár.  Předcházející závody  ukázaly, že finálový závod může přinést dramatické okamžiky a že nic není předem rozhodnuto. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazilo na trať 7 posádek. Ihned po startu šla do vedení posádka 5. A z Hlinek a s každým ujetým metrem dokazovala, že vítězství v závodě 5. tříd nebyla náhodné. Na druhém místě, s mírným odstupem, se držela posádka primy gymnázia. Velice skvělý start předvedla také posádka 4.C z Malé Strany a držela od startu pěkné třetí místo. Z obrátky pod Starým mostem  vyjížděla na prvním místě s náskokem dvou délek stále děvčata z 5.A. Začal  napínavý souboj o vítězství. Na vedoucí loď se snažila dotáhnout  loď primy. Děvčata však útok odrazila a k veliké radosti svých spolužáků, kteří je na břehu mohutně povzbuzovali, si dojela pro historicky prvé vítězství hlinecké školy ve Vltavotýnské míli. Na druhém místě dojela těsně posádka týnského gymnázia, třetí místo udržela před staršími spolužáky posádka 4. C z Malé Strany. Pohár tak získala poprvé v historii posádka z Hlinecké školy.

        Stalo se již tradicí, že  na závěr dopoledního programu změří své síly s vítězi poháru posádky týnských učitelů. Stejně tomu bylo i letos. Proti 6. A nastoupily tři posádky, které tvořily posádky pedagogů ZŠ Malá Strana a kombinované posádky ZŠ Hlinecká a  týnského gymnázia. Vítězství v tomto závodě získala posádka kombinovaná posádka gymnázia. Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu a řadu pěkných cen, které věnovali Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou, Hračkářství paní Trnkové,  Atelier Kobera, ELBH, s.r.o., ČEZ, a.s. – Jaderná elektrárna Temelín a Město Týn nad Vltavou.. Poděkování patří i oddílu Brontů, který pomohl s materiálním zabezpečením závodů.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si  zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí  poprvé  pádlovaly  a byl to pro ně  velký zážitek. Účast na závodech berou děti vážně, což dosvědčovala vysoká návštěva tréninků, které pro závodní posádky pořádal kanoistický klub. Každého tréninku se zúčastnilo kolem 60  dětí a většina tříd hledala na trénincích optimální složení posádek.

           Poděkování patří také všem  pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů :

4. třídy :

1. místo : 4.C Malá Strana – A. Nováková, E. Nováková, K. Jelínková, V. Suchan

2. místo : 4.A Malá Strana – K. Dalerová, M. Hrabčáková, Z. Boušková, E. Bojková

3. místo : 4.B  Malá Strana – B. Říhová, K. Jiráčková, K. Jirásková, E. Kouklíková

5. třídy :

1. místo : 5. A Hlinecká –K. Blechová, Z. Čechová, T. Letková, A. Janatová

2. místo : 5. B Malá Strana – P. Plaňanský, M. Zámečník, J. Fáziková, D. Rodryč

3. místo : 5. B Hlinecká – V. Vítková, P. Kališová, K. Kofroňová, K. Porodová

6. třídy :

1. místo : Prima Gymnázium I – Š. Lhotecká, A. Hošková, P. Suchan, J. Pelikán

2. místo : Prima Gymnázium II – M. Šonka, P. Rohlena, T. Kneslík, D. Chlumecký

3.místo : 6. A Hlinecká – J. Anděl, A. Štefanová, N. Chalupová, D. Burian

 

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo : 5. A Hlinecká – K. Blechová, Z. Čechová, T. Letková, A. Janatová

2. místo : Prima Gymnázium I – Š. Lhotecká, A. Hošková, P. Suchan, J. Pelikán

3.místo :  4.C Malá Strana – A. Nováková, E. Nováková, K. Jelínková, V. Suchan

 

František Kobera, kanoistický klub

 

ŽÁCI ZŠ MALÁ STRANA SLAVILI DESÁTÉ VÍTĚZSTVÍ NA VLTAVOTÝNSKÉ MÍLI

          Na svátek dětí ožila Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již tradiční Vltavotýnskou míli. Ve 12. ročníku změřili síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy týnského gymnázia. Odhodlané závodníky, kteří poctivě trénovali v průběhu května při čtvrtečních trénincích, přišli povzbudit jak spolužáci s množstvím transparentů, učitelé, tak i řada rodičů.

         Na čtyřčlenné posádky čekala tradiční trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 19 posádek.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu a na finálovou sedmičku doplnila startovní pole posádka s nejrychlejším časem. Finále se jede o krásný putovní pohár, který zatím získali v devíti ročnících žáci ZŠ Malá Strana, jednou byli úspěšní žáci gymnázia a v roce 2013 zvítězila velká voda, která žáky nepustila na vodu. Všichni netrpělivě čekali, jak dopadne letošní měření sil a kterou školu bude na další rok zdobit zlatý pohár.

          Jako první vyrazilo na trať 6 posádek ze 4. tříd. Způsobem start-cíl vyhrála tento závod posádka 4. A z Hlinek před svými spolužáky ze 4. B a 4. A z Malé Strany. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. V tomto závodě zvítězila s přehledem posádka 5. B z Hlinek před 5. B a 5. A z Malé Strany. Největší favorité pro boj o putovní pohár se hledají vždy v závodě šestých tříd. V předchozích ročnících pouze jednou získali pohár žáci 5. třídy. Na trať vyrazilo 7 posádek. Ihned po startu se ujala vedení posádka primy z týnského gymnázia. Stylem start-cíl si tak dojela pro vítězství před posádkami 6. C a 6. A z Malé Strany. Gymnazisté tak potvrdili roli favoritů krásnou čistou jízdou, kterou předváděli i na čtvrtečních trénincích.

         Krásným vyvrcholením vodáckých závodů bylo finále o putovní pohár.  Předcházející závody ukázaly, že finálový závod může přinést dramatické okamžiky a že nic není předem rozhodnuto. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazilo na trať 7 posádek. Ihned po startu šla do vedení favorizovaná posádka primy z gymnázia. Na druhém místě, s mírným odstupem, se držela posádka 6. A z Malé Strany. Velice skvělý start předvedla také posádka 4. A z Hlinek a držela od startu pěkné třetí místo. Vše se zdálo od startu jasné. Bajdarky jsou však nevyzpytatelná plavidla. Žáci 6. A z Malé Strany pomalu dotahovali vedoucí posádku gymnazistů a z obrátky již vyjížděli na prvním místě s náskokem jedné délky lodě. Začal tak napínavý souboj o vítězství. Chvílemi se už zdálo, že si loď primy vezme zpět vedoucí pozici, ale 6. A se podařilo jejich útok odrazit a k veliké radosti svých spolužáků, kteří je na břehu mohutně povzbuzovali, si dojeli pro pohár. Třetí místo udržela před staršími spolužáky posádka 4. A z Hlinek. Pohár tak získala poprvé v historii posádka, která postoupila do finále až časem.

        Stalo se již tradicí, že  na závěr dopoledního programu změří své síly s vítězi poháru posádky týnských učitelů. Stejně tomu bylo i letos. Proti 6. A nastoupily dvě posádky, které tvořily posádky pedagogů ZŠ Malá Strana a kombinovaná posádka týnského gymnázia. Vítězství v tomto závodě získala posádka gymnázia před 6. A a posádkou ZŠ Malá Strana.         Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu a řadu pěkných cen, které věnovali Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou, Hračkářství paní Trnkové, ČSOB, Atelier Kobera, ELBH, s.r.o. a Město Týn nad Vltavou. Generální sponzorem celé akce byl ČEZ, a.s. – Jaderná elektrárna Temelín. Poděkování patří i oddílu Brontů, který pomohl s materiálním zabezpečením závodů.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí  poprvé pádlovaly  a byl to pro ně velký zážitek. Účast na závodech berou děti vážně, což dosvědčovala vysoká návštěva tréninků, které pro závodní posádky pořádal kanoistický klub. Každého tréninku se zúčastnilo kolem 60 dětí a většina tříd hledala na trénincích optimální složení posádek.

           Poděkování patří také všem pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů:

4. třídy:

1. místo: 4.A Hlinecká –A. Janatová, K. Blechová, Z. Čechová, J. Novák

2. místo: 4.B Hlinecká- V. Vítková, K. Bilahorka, K. Kofroňová, K. Kovalyšyn

3. místo: 4.A Malá Strana – A. Rosůlková, K. Sikorová, L. Ritterová, T. Machová

5. třídy:

1. místo: 5. B Hlinecká – D. Chlumecký,T. Kneslík, P. Anděl, M. Měšťan

2. místo: 5. B Malá Strana – P. Suchan, V. Střeleček, A. Vrbková, M. Kojan

3. místo: 5. A Malá Strana – D. Daler, M. Kolouch, D. Machula, N. Landová

6. třídy :

1. místo: Prima Gymnázium– M. Malý, Š. Študlar, Š Kolář, K. Vaith

2. místo: 6. C Malá Strana  – M. Antoch, D. Brom, A. Hanáková, M. Hronková

3. místo: 6. A Malá Strana – O. Bouška, B. Vrbková, V. Procházka, M. Černý

 

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo: 6.A Malá Strana  – O. Bouška, B. Vrbková, V. Procházka, M. Černý

2. místo: Prima Gymnázium –  M. Malý, Š. Študlar, Š Kolář, K. Vaith

3. místo:  4.A Hlinky – A. Janatová, K. Blechová, Z. Čechová, J. Novák

 

 

František Kobera, kanoistický klub

 

POHÁR SE VRACÍ NA ZŠ MALÁ STRANA

 6. B VYHRÁLA VLTAVOTÝNSKOU MÍLI

          Po roční pauze, zaviněné rozvodněnou Vltavou, opět ožila řeka mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již tradiční Vltavotýnskou míli, jako oslavu svátku dětí. V 11. ročníku si změřili síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana, ZŠ Hlinecká a primy týnského gymnázia. 

         Počasí před pátečními závody hrozilo opakováním loňské velké vody. Vltavotýnský Čochtan však vyslyšel prosby mladých vodáků a v pátek zařídil téměř luxusní počasí. Vltava sice měla trochu větší průtok, ale všechny posádky si hravě poradily.

         Na čtyřčlenné posádky čekala trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 14 posádek. Sedm ze ZŠ Hlinecká, šest ze ZŠ Malá Strana a jedna posádka z týnského gymnázia.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu. Krásný putovní pohár zatím získali osmkrát žáci ZŠ Malá Strana a jednou žáci týnského gymnázia, takže všichni netrpělivě čekali, jak dopadne letošní měření sil a která škola bude mít tu čest pečovat o pohár v příštím roce.

          Jako první vyrazilo na trať 5 posádek ze 4. tříd. Tento závod ovládli žáci Základní školy z Hlinek. Způsobem start-cíl vyhrála posádka 4. B z Hlinek před 4. B z Malé Strany a 4. A z Hlinek. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. V tomto závodě se situace obrátila. Závod pro sebe získala 5. C z Malé Strany, která zvítězila před 5. B z Hlinek a 5. B z Malé Strany. Největší favorité pro boj o putovní pohár se hledají vždy v závodě šestých tříd. V předchozích ročnících pouze jednou získali pohár žáci 5. třídy. Na trať vyrazilo také 5 posádek. Ihned po startu se ujala vedení posádka 6. B z Malé Strany. Stylem start-cíl si tak dojela pro vítězství před posádkami 6. B a 6. A z hlinecké školy.

        Krásným vyvrcholením vodáckých závodů bylo finále o putovní pohár.  Předcházející závody ukázaly, že finálový závod může přinést dramatické okamžiky. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazilo na trať 6 posádek. Ihned po startu šla do vedení posádka 6. B z Malé Strany. Zbylé startovní pole tvrdě bojovalo v několika tlačenicích, ve kterých lítaly doslova třísky. Vedoucí posádka  tak získávala stále větší náskok a za mohutného povzbuzování spolužáků si dojela pro vítězství a pohár se tak vrátil opět na ZŠ Malá Strana. Pro druhé místo si dojela 5. C z Malé Strany a na bronzovém stupínku dokončila závod posádka 6. B z Hlinek.

         Stalo se již tradicí, že  na závěr dopoledního programu změří své síly s vítězi poháru posádky týnských učitelů. Stejně tomu bylo i letos. Proti malostranské posádce 6. B nastoupily tři posádky, které tvořili učitelé ze ZŠ Hlinecká, ZŠ Malá Strana a kombinovaná posádka týnského gymnázia. Šťastnou ruku měla paní učitelka Procházková z gymnázia, která doplnila chybějící kolegy svými žáky a s přehledem zvítězila v této exhibiční jízdě před vítězi 11. ročníku z 6. B a učiteli ze ZŠ Malá Strana. Hrdiny této jízdy však byla posádka hlinecké školy v čele s paní ředitelkou Zdenou Hájkovou. Chvíli po startu se jejich loď začala pomalu potápět a zatím co jejich soupeři bojovali o vítězství, jejich jedinou starostí bylo dosáhnout protějšího břehu. To se jim podařilo. Nic však nevzdali a po výměně lodě dojeli za velkého potlesku diváků do cíle. Až prohlídka na břehu objevila 20 cm dlouhou díru ve dně bajdarky.

         Vítězné posádky převzaly z rukou starosty města pana Milana Šnorka sladkou odměnu a řadu pěkných cen. K příjemnému průběhu závodů přispěli partneři, kterým za to patří velké poděkování. Generálním partnerem bylo Město Týn nad Vltavou, dále Hračkářství paní Trnkové, ČSOB, a.s., Atelier Kobera, s.r.o., ELBH, s.r.o., EXÚČET s.r.o., ČEZ, a.s. – Jaderná elektrárna Temelín, Vltavotýnský nábytek s. r.o., Rumpold-T, s.r.o., Pavel Chlumecký, dětský oddíl Bronti a Raftklub Týn.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí poprvé pádlovaly a byl to pro ně velký zážitek. Účast na závodech berou děti vážně, což dosvědčovala vysoká návštěva tréninků, které pro závodní posádky pořádal každý květnový čtvrtek kanoistický klub. Tréninků se pravidelně zúčastnilo kolem 30 dětí za doprovodu některých učitelů a rodičů. Většina tříd hledala na trénincích optimální složení posádek. Pádlováni si tak vyzkoušel větší okruh dětí.

           Poděkování patří také všem pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů:

4. třídy:

1. místo: 4. B Hlinecká – D. Chlumecký, M. Měšťan, M.  Janča, P. Anděl

2. místo: 4. B Malá Strana – V. Střeleček, P. Suchan, A. Vrbková, B. Procházková

3. místo: 4. A Hlinecká – J. Anděl, M. Haikl, Š. Lhotecká, K. Báčková

5. třídy:

1. místo: 5. C Malá Strana – Š. Študlar, J. Urban, A. Svobodová, V. Zvířecí

2. místo: 5. B Hlinecká – M. Jindřichová, B. Rútová, F. Kanda, V. Hrubá

3. místo: 5. A Malá Strana – M. Malý, Š. Kolář, L. Marek, O. Kolář

6. třídy:

1. místo: 6. B Malá Strana – S. Procházka, F. Landa, M. Kolář, J. Jiráček

2. místo: 6. B Hlinecká – P. Kubalová, E. Dvořáková, R. Šverma, J. Paďourek

3. místo:  6. A Hlinecká – D. Dumbrovský, K. Smutná, S. Mrhálková, L. Valentová

 

Finálový závod o putovní pohár:

1. místo:  6. B Malá Strana – S. Procházka, F. Landa, M. Kolář, J. Jiráček

2. místo: 5. C Malá Strana – Š. Študlar, J. Urban, A. Svobodová, V. Zvířecí

3. místo:  6. B Hlinecká – P. Kubalová, E. Dvořáková, R. Šverma, J. Paďourek 

 

František Kobera, kanoistický klub

 

POHÁR SE PO DEVÍTI LETECH STĚHUJE

GYMNÁZIUM VYHRÁLO VLTAVOTÝNSKOU MÍLI

foto

          Na svátek dětí ožila Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již tradiční Vltavotýnskou míli, jako oslavu svátku dětí. V 9. ročníku změřili síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana, ZŠ Hlinecká a primy týnského gymnázia. Žáci využívali pravidelné tréninky. Zájem byl opravdu veliký. Mnohé posádky chodili v tréninku pravidelně povzbudit spolužáci, učitelé a i řada rodičů.

         Na čtyřčlenné posádky čekala trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 18 posádek. Sedm ze ZŠ Hlinecká, deset ze ZŠ Malá Strana jedna posádka z týnského gymnázia.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu. Krásný putovní pohár zatím získali vždy žáci ZŠ Malá Strana, takže všichni netrpělivě čekali, jak dopadne letošní měření sil a jestli se pohár bude konečně stěhovat na jinou školu.

          Jako první vyrazilo na trať 6 posádek ze 4. tříd. Tento závod ovládli žáci Základní školy z Hlinek. Způsobem start-cíl vyhrála posádka 4. B z Hlinek před svými spolužáky ze 4. A. Na 4. B z Malé Strany tak zbylo třetí místo. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. Tento závod naopak zcela ovládli páťáci z Malé Strany. V dramatickém závodě zvítězila posádka 5. C před 5.B  a 5.A. Největší favorité pro boj o putovní pohár se hledají vždy v závodě šestých tříd. V předchozích ročnících pouze jednou získali pohár žáci 5. třídy. Na trať vyrazilo také 6 posádek. Ihned po startu se ujala vedení posádka primy týnského gymnázia. Stylem start-cíl si tak dojela pro vítězství před posádkami 6. B a 6. A z Malé Strany a potvrdila tak své dobré výkony z tréninků.

        Krásným vyvrcholením vodáckých závodů bylo finále o putovní pohár.  Předcházející závody ukázaly, že finálový závod může přinést dramatické okamžiky. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazilo na trať 6 posádek. Ihned po startu šla do vedení posádka gymnazistů. Zbylé startovní pole tvrdě bojovalo v několika tlačenicích, ve kterých lítaly doslova třísky. Posádka gymnázia tak získávala stále větší náskok a vše se zdálo být rozhodnuto. Na obrátce u železného mostu se z tlačenice vymanila posádka 6. B z Malé Strany a začala stíhací jízdu vedoucí posádky. Chlapci se nezalekli na první pohled beznadějné situace a pořádně se opřeli do pádel.  Na břehu začal v tu chvíli veliký souboj mezi příznivci obou posádek. Za mohutného povzbuzování uhájila těsné vítězství posádka primy týnského gymnázia a bylo jasné, že po devíti letech se bude pohár stěhovat! Se ztrátou necelé délky lodě dojela na druhém místě vyčerpaná posádka 6. B z Malé Strany a na bronzovém stupínku dokončila závod posádka 5. C z Malé Strany.

         Stalo se již tradicí, že na závěr dopoledního programu změří své síly s vítězi poháru posádky týnských učitelů. Stejně tomu bylo i letos. Proti posádce gymnázia nastoupily dvě posádky, které tvořili učitelé ze ZŠ Hlinecká a ZŠ Malá Strana. Vítěz Vltavotýnské míle     obhájil svoji neporazitelnost před posádkou ZŠ Hlinecká a třetí dojeli učitelé ze ZŠ Malá Strana.

         Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu a řadu pěkných cen, které věnovali Hračkářství paní Trnkové, ČSOB, a.s., Atelier Kobera, s.r.o., ELBH, s.r.o., EXÚČET s.r.o., ČEZ, a.s. – Jaderná elektrárna Temelín, Vltavotýnský nábytek s. r.o. a Lázně Bechyně.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí poprvé pádlovaly a byl to pro ně velký zážitek. Účast na závodech berou děti vážně, což dosvědčovala vysoká návštěva tréninků, které pro závodní posádky pořádal každou květnovou středu kanoistický klub. Každého tréninku se zúčastnilo kolem 30 dětí a většina tříd hledala na trénincích optimální složení posádek. Pádlováni si tak vyzkoušel větší okruh dětí.

           Poděkování patří také všem pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů :

4. třídy :

1. místo : 4.B Hlinecká –M. Lhotecký, D. Dumbrovský, J. Paďourek, F. Kupka

2. místo : 4.A Hlinecká – J. Hudeček, Š. Švecová, K. Smutná, M. Jourová

3. místo : 4.B Malá Strana – L. Rataj, F. Landa, D. Voneš, P. Vyhnal

5. třídy :

1. místo : 5. C Malá Strana – P. Šimánek, J. Dlouhý, J. Brůžek, T. Kostohryzová

2. místo : 5. B Malá Strana – L. Jílek, L. Svoboda, O. Kolář, F. Tomka

3. místo : 5. A Malá Strana – M. Hruška, K. Masáková, T. Bočková, O. Nečas

6. třídy :

1. místo :  Prima Gymnázium – S. Onderková, T. Kupková, A. Rečková, M. Bříza

2. místo : 6.B Malá Strana  – O. Procházka, F. Miřátský, F. Švehla, M. Šimek

3.místo :  6.A Malá Strana – O. Lukášek, L. Jeřábek, Z. Fialová, M. Kučera

 

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo : Prima Gymnázium – S. Onderková, T. Kupková, A. Rečková, M. Bříza

2. místo : 6.B Malá Strana  – O. Procházka, F. Miřátský, F. Švehla, M. Šimek

3.místo :  5. C Malá Strana – P. Šimánek, J. Dlouhý, J. Brůžek, T. Kostohryzová

František Kobera, kanoistický klub

 

 

ŽÁCI SPORTOVNÍ TŘÍDY ZŠ MALÁ STRANA VYHRÁLI VLTAVOTÝNSKOU MÍLI

FOTO

          Na svátek dětí ožila  Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již tradiční Vltavotýnskou míli. V 8. ročníku změřili síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy týnského gymnázia. Odhodlané závodníky, kteří poctivě trénovali v průběhu května při úterních trénincích kanoistického klubu, přišli povzbudit jak spolužáci, učitelé,  tak i řada rodičů.

         Na čtyřčlenné  posádky čekala tradiční trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo 15 posádek. Šest ze ZŠ Hlinecká, osm ze ZŠ Malá Strana a jedna posádka z týnského gymnázia.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu. Krásný putovní pohár zatím  získali vždy žáci ZŠ Malá Strana, takže všichni netrpělivě čekali, jak dopadne letošní měření sil a  jestli se pohár bude konečně stěhovat na jinou školu.

          Jako první vyrazilo na trať 5 posádek ze 4. tříd. Způsobem start-cíl vyhrála tento závod posádka 4. A z Hlinek před 4. A z Malé Strany a před svými spolužáky ze 4. B. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. V tomto dramatickém závodě zvítězila posádka 5. A z Hlinek před a 5. B a 5. A z Malé Strany. Největší favorité pro boj o putovní pohár se hledají vždy v závodě šestých tříd. V předchozích ročnících pouze jednou získali pohár žáci 5. třídy. Na trať vyrazilo 6 posádek. Ihned po startu se ujala vedení  posádka sportovní třídy 6. B z Malé Strany. Stylem start-cíl si tak dojela pro vítězství před posádkami 6. B z Hlinek a žáky primy týnského gymnázia.

         Krásným vyvrcholením vodáckých závodů bylo finále o putovní pohár. Předcházející závody  ukázaly, že finálový závod může přinést dramatické okamžiky a že nic není předem rozhodnuto. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazilo na trať 6 posádek. Ihned po startu šla do vedení posádka sportovní třídy 6. B ZŠ na Malé Straně. Velice skvělý start předvedla dívčí posádka 4. A z Malé Strany. Děvčata dlouhou dobu jela na pěkném druhém místě a až po obrátce pod starým mostem děvčatům postupně docházely síly a propadly se postupně na 4. místo. S velkým náskokem zvítězila posádka sportovní třídy 6. B z Malé strany, na druhém místě dojela posádka 5. A z Hlinek a pomyslnou bronzovou medaili si na Vltavě vybojovali žáci 4. A z Hlinek.

         Stalo se již tradicí, že v na závěr dopoledního programu změří své síly s vítězi poháru posádky týnských učitelů. Stejně tomu bylo i letos. Proti 6. B nastoupily dvě posádky, které tvořily paní učitelky ze ZŠ Hlinecká a  posádka ZŠ Malá Strana. Tuto trojici doplnily dvě posádky pořadatelů. Kanoisté uhájili svoji čest a obsadili prvá dvě místa. Poprvé v historii Vltavotýnské míle však byl vítěz poháru poražen posádkou pedagogického sboru. Na třetím místě dojela posádka paní učitelek ze ZŠ na Malé Straně a na 6. B tak zbylo pouze 4. místo. Cenou pro vítěze tohoto závodu pak byla koupel v jarních vodách Vltavy.

         Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu a řadu pěkných cen, které věnovali Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou, Papírnictví pana Slepičky, Hračkářství paní Trnkové, ČSOB, Atelier Kobera, ELBH, s.r.o.. Generální sponzorem celé akce byl ČEZ, a.s. – Jaderná elektrárna Temelín.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si  zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí  poprvé  pádlovaly  a byl to pro ně  velký zážitek. Účast na závodech berou děti vážně, což dosvědčovala vysoká návštěva tréninků, které pro závodní posádky pořádal každé květnové úterý kanoistický klub. Každého tréninku se zúčastnilo kolem 30  dětí a většina tříd hledala na trénincích optimální složení posádek.

           Poděkování patří také všem  pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky, a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů :

4. třídy :

1. místo : 4.A Hlinecká –J. Dolejší, P. Šimánek, J. Koklar, P. Němec

2. místo : 4.A Malá Strana- M. Kobercová, T. Bočková, K. Dokulilová, M. Halouzková

3. místo : 4.B Malá Strana – V. Nováček, O. Kolář, Š. Zavadil, V. Krůček

5. třídy :

1. místo : 5. A Hlinecká – M. Schmeller, M. Bříza, T. Trnka, V. Havlíček

2. místo : 5. B Malá Strana – Š. Houzarová,  F. Švehla, M. Šímová, Procházka

3. místo : 5. A Malá Strana – O. Lukášek, L. Jeřábek, L. Svojtka, Z. Fialová

6. třídy :

1. místo : 6.B Malá Strana  – T. Puš, T. Příhoda, J. Novák, V. Šnorek

2. místo : 6.B Hlinecká– J. Liška, A. Novotný, J. Mlsek, J. Mráček

3.místo : Prima Gymnázium – E. Stehlíková, K. Stehlíková, V. Písaříková, A. Strouhalová

 

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo : 6.B Malá Strana  – T. Puš, T. Příhoda, J. Novák, V. Šnorek

2. místo : 5.A Hlinky –  M. Schmeller, M. Bříza, T. Trnka, V. Havlíček

3.místo :  4.A Hlinky – J. Dolejší, P. Šimánek, J. Koklar, P. Němec

František Kobera, kanoistický klub

 

7. ROČNÍK OSLAVY SVÁTKU DĚTÍ NA VLTAVĚ

FOTO

           Na svátek dětí ožila  Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již tradiční Vltavotýnskou míli. V 7. ročníku změřili síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy místního gymnázia. Deštivé počasí letošního jara nevěštilo nic dobrého. Studené počasí však nevzalo dětem elán do závodění a před 10. hodinou zaplnily kanoistický stadion na Valše. Odhodlané závodníky, kteří poctivě trénovali v průběhu května při úterních trénincích kanoistického klubu, přišli povzbudit jak spolužáci, učitelé,  tak řada rodičů.

         Na čtyřčlenné  posádky čekala tradiční trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo  15 posádek. Šest ze ZŠ Hlinecká, osm ze ZŠ Malá Strana jedna posádka z týnského gymnázia.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu. Sedmičlenné finále bylo doplněno posádkou, která skončila ve své rozjížďce na třetím místě a měla nejlepší čas. Krásný putovní pohár zatím  získali vždy žáci ZŠ Malá Strana, takže všichni netrpělivě čekali, jak dopadne letošní měření sil a  jestli se pohár bude konečně stěhovat na jinou školu.

          Jako první vyrazilo na trať 5 posádek ze 4. tříd. Způsobem start-cíl vyhrála tento závod posádka 4.A z Hlinek před 4.B z Malé Strany a před svými spolužáky z 4.B. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. V tomto dramatickém závodě se o vedení přetahovaly posádky 5.A a 5.B ze ZŠ Malá Strana. V cílové rovince si lépe se záludností bajdarky poradili žáci 5.A a dojeli si pro vítězství ve své kategorii před 5.B z Malé Strany. Třetí místo vybojovali na cílové pásce žáci 5.A z Hlinek před posádkou svých spolužáků z 5.B, kteří měli smůlu a těsně před cílem ztratili jedno pádlo a tím i bronzový stupínek na stupních vítězů. Největší favorité pro boj o putovní pohár jsou vždy v závodě šestých tříd. V předchozích ročnících pouze jednou získali pohár žáci 5. třídy. Na trať vyrazilo 6 posádek. Ihned po startu se ujala vedení dívčí posádka primy týnského gymnázia. Před obrátkou u železného mostu se na ni začala dotahovat 1. loď 6.B ze ZŠ Malá Strana. Z obrátky již vyjížděli žáci sportovní třídy z Malé Strany na vedoucí pozici, kterou uhájili až do cíle. Posádce primy se obrátka pod mostem moc nevyvedla a dotáhla se na ni i druhá posádka 6.B z Malé Strany. Po drobné vzájemné kolizi dojela na druhém místě 2. posádka 6.B  a na děvčata z gymnázia zbylo pouze třetí místo.  Na obrátce kolem Starého mostu se podařilo týnskému gymnáziu stáhnout nepatrný náskok 6.B, kterou tato ztráta vedení trochu rozhodila Krásným finišem si dojeli pro vítězství žáci primy týnského gymnázia. Na třetím místě  v tomto závodě dojeli žáci 6.A Hlinecké školy.

         Tradičně v 11 hodin bylo odstartováno finále, které se stalo krásným vyvrcholením celého dopoledne. Předcházející závody  ukázaly, že finálový závod může přinést dramatické okamžiky a že nic není předem rozhodnuto. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazilo na trať 7 posádek. Ihned po startu šla do vedení posádka sportovní třídy 6.B ZŠ na Malé Straně. O délku lodě se za ní držela loď týnského gymnázia. Vedoucí posádka plynulou jízdou svůj náskok stále zvětšovala a s přehledem si dojela pro vítězství v hlavním závodě.Vše nasvědčovalo tomu, že obhájci poháru udrží získaný náskok až do cíle. Druhé místo vybojovala posádka primy z týnského gymnázia před 5.B z Malé Strany. Na pěkném 4. místě dojela posádka 6. A z Hlinecké školy.

         Stalo se již tradicí, že v na závěr dopoledního programu změří své síly s vítězi poháru posádky týnských učitelů. Stějně tomu bylo i letos. Proti 6.B nastoupily dvě posádky, které tvořily paní učitelky ze ZŠ Hlinecká a smíšená posádka ZŠ Malá Strana. 6.B potvrdila bezchybným výkonem své prvenství a stylem start-cíl zvítězila i v tomto závodě. Je vidět, že pohár je ve správných rukou. Cit pro vodu ukázala posádka paní učitelek ZŠ Hlinecká, která dojela na druhém místě.

         Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu v podobě dortu a pěkných cen, které věnovali Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou, Papírnictví pana Slepičky, Hračkářství paní Trnkové, ČSOB, Atelier Kobera, ELBH, s.r.o. Generální sponzorem celé akce byl ČEZ, a.s. – Jaderná elektrárna Temelín.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si svou zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí  poprvé  pádlovaly  a byl to pro ně  velký zážitek. Účast na závodech berou děti vážně, což dosvědčovala vysoká návštěva tréninků, které pro závodní posádky pořádal každé květnové úterý kanoistický klub. Každého tréninku se zúčastnilo 30 až 40 dětí a většina tříd hledala na trénincích optimální složení posádek.

           Poděkování patří také všem  pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů :

4. třídy :

1. místo : 4.A Hlinecká –V. Havlíček, T. Trnka, Š. Menšíková, S. Werbinská

2. místo : 4.B Malá Strana- Š. Houzarová,  F. Švehla, M. Šímová, M. Šimek

3. místo : 4.B Hlinecká – A. Rečková, R.Málková, M. Málková, T. Kupková

5. třídy :

1. místo : 5. A Malá Strana – Š. Maroušek, D. Bauerová, M. Sikora, R. Boček

2. místo : 5. B Malá Strana – K. Tůma, M. Váňová, R. Voběrková, T. Příhoda

3. místo : 5. A Hlinecká – D. Šimánek, A. Mráčková, J. Mráček, M. Paulusová

6. třídy :

1. místo : 6.B Malá Strana I – V. Staněk, V. Příhoda, Z. Chudý, S. Waage

2. místo : 6.B Malá Strana II– O. Raučina, T. Maruna,  P. Stibor, J. Kronus

3.místo : Prima Gymnázium – F.Luňáčková, N.Novotná, G.Helešicová, I.Galová

 

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo : 6.B Malá Strana I – V. Staněk, V. Příhoda, Z. Chudý, S. Waage   

2. místo : Prima Gymnázium – F.Luňáčková, N.Novotná, G.Helešicová, I.Galová

3.místo :  5. B Malá Strana – K. Tůma, M. Váňová, R. Voběrková, T. Příhoda

František Kobera, kanoistický klub

 

 

Děkujeme kanoistům za napínavý závod!

Všichni se těšíme na další ročník závodu.

Pohár musí zůstat na naší škole!

 

Šestý ročník 1. 6. 2008

VLTAVOTÝNSKOU MÍLI VYHRÁLA 6.B Z MALÉ STRANY !

           Na svátek dětí ožila již pošesté Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již tradiční Vltavotýnskou míli. S pádlem v ruce měří síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy místního gymnázia. Předcházející deštivý týden nevěštil nic dobrého. Pořadatelům, ale hlavně k dětem, štěstí přálo. V 10 hodin, kdy byl odstartován první závod, byla Vltava v centru města zalita slunečními paprsky. Na čtyřčlenné  posádky čekala tradiční trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnilo  14 posádek. Sedm ze ZŠ Hlinecká, šest ze ZŠ Malá Strana jedna posádka z týnského gymnázia.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu. Krásný putovní pohár zatím vždy získali žáci ZŠ Malá Strana.

          Jako první vyrazily na trať posádky 4. tříd. Po  celý závod se o vedení přetahovaly posádky 4.A Hlinecké školy a 4.B z Malé Strany. Na cílové pásce tento závod pro sebe rozhodla  posádka 4.A ze ZŠ Hlinecká. Na třetím místě pak dojela 4.B ze ZŠ Hlinecká. V druhém závodě změřili síly žáci 5. tříd. Tento závod excelentním způsobem vyhrála 5.C ze ZŠ Hlinecká, která ihned po startu ukázala, kdo bude v tomto závodě udávat tempo. Na druhém místě pak dojela 5.A z Malé Strany a na třetím 5.B z Hlinek. Největší favorité pro boj o putovní pohár jsou vždy v závodě šestých tříd. Proto i mezi diváky byl s netrpělivostí očekáván souboj obhájců ze ZŠ na Malé Straně a posádky týnského gymnázia. Předcházející závody však ukázaly, že i na ZŠ Hlinecká mají silné posádky, se kterými je nutné počítat. Za mohutného povzbuzování spolužáků vyrazily na trať posádky 6 posádek. Ihned po startu šla do vedení posádka sportovní třídy 6.B ZŠ na Malé Straně. O délku lodě se za ní držela loď týnského gymnázia. Vše nasvědčovalo tomu, že obhájci poháru udrží získaný náskok až do cíle. Závod bajdarek však dokáže být záludný. Na obrátce kolem Starého mostu se podařilo týnskému gymnáziu stáhnout nepatrný náskok 6.B, kterou tato ztráta vedení trochu rozhodila Krásným finišem si dojeli pro vítězství žáci primy týnského gymnázia. Na třetím místě  v tomto závodě dojeli žáci 6.A Hlinecké školy.

         Tradičně v 11 hodin bylo odstartováno finále, které se stalo krásným vyvrcholením celého dopoledne a všichni s napětím očekávali, jestli týnští gymnazisté zopakují výkon ze závodu šestých tříd a pohár se bude poprvé v historii závodu stěhovat. Po tlačenici na první obrátce mezi oběma favorizovanými posádkami šla do čela závodu  loď 6.B ZŠ Malá Strana, těsně za ní pak posádka primy gymnázia. Obrátka u Starého mostu byla znovu velmi dramatická a lépe ji projeli opět žáci gymnázia. Posádka 6.B se však v tomto závodě nenechala zaskočit a dokázala těsné vedení udržet až do cíle a tím vybojovala pro ZŠ Malá Strana šesté vítězství v řadě a právo držet putovní pohár Vltavotýnské míle na další rok. Na třetím místě dojela posádka 5.C ZŠ Hlinecká, která je velkým příslibem Hlinecké školy pro příští rok.     

         Příjemnou atmosféru celého dopoledne podtrhla výzva týnských učitelů, kteří vyzvali držitele poháru k souboji na vodě. Proti 6.B nastoupily dvě posádky, které tvořily paní učitelky ze ZŠ Hlinecká a ZŠ Malá Strana. 6.B potvrdila bezchybným výkonem své prvenství a stylem start-cíl zvítězila i v tomto závodě. Je vidět, že pohár je ve správných rukou. Cit pro vodu ukázala posádka paní učitelek ZŠ Hlinecká, která dojela na druhém místě a byla vyhodnocena jako posádka s nejhezčím stylem. Za své výkony se však nemusí stydět ani posádka  paní učitelek ZŠ Malá Strana, která po tlačenici se svými kolegyněmi z Hlinecké školy ihned po startu jela opačným směrem, ale vše nakonec dobře dopadlo a i tato posádka projela zdárně cílem.

         Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu v podobě dortu a pěkných cen, které věnovali Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou, Papírnictví pana Slepičky, Hračkářství paní Trnkové.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si svoji zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí  poprvé  pádlovaly  a byl to pro ně  velký zážitek. Soupeření mezi školami berou děti vážně, což dosvědčovala vysoká účast na trénincích, které pro závodní posádky pořádal každé květnové úterý kanoistický klub. Děti si na trénincích kromě bajdarek mohly vyzkoušet i záludnost závodních kajaků.

           Poděkování patří také všem  pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

         

Výsledky jednotlivých závodů :

4. třídy :

1. místo : 4.A Hlinecká – D.Šimánek, M.Paulusová, V.Kašparová, J.Mráček

2. místo : 4.B Malá Strana-R.Výběrková, M.Váňová, J.Novák, V.Šnorek

3. místo : 4.B Hlinecká – J.Liška, O.Mareček, A.Novotný, E.Stehlíková

5. třídy :

1. místo : 5.C Hlinecká – T.Vít, E.Máchalová, V.Staněk, J.Šindelář

2. místo : 5.A Malá Strana – O.Raučina, L.Jeřábková, N.Novotná, J.Kronus

3. místo : 5.B Hlinecká – V.Herejková, D.Kajuková, T.Brož, P.Novotná

6. třídy :

1. místo : Prima Gymnázium– L. Koberová, R. Dlugošová, K.Luňáčková, K.Simon

2. místo : 6.B Malá Strana – J. Dvořák, A. Šusová, M.Fiala, D.Calta

3. místo : 6.A Hlinecká – O.Kielar, Š.Měšťan, O.Starý, J.Mastrák

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo :  6.B Malá Strana– J. Dvořák, A. Šusová, , M.Fiala, D.Calta  

2. místo : Prima Gymnázium– L. Koberová, R. Dlugošová, K.Luňáčková, K.Simon

3.místo :  5.C Hlinecká –T.Vít, E.Máchalová, V.Staněk, J.Šindelář  

František Kobera, kanoistický klub

FOTO

 

Pátý ročník 1. 6. 2008

Organizátoři napsali:

VLTAVOTÝNSKOU MÍLI VYHRÁLA 6. C Z MALÉ STRANY !

           Na svátek dětí ožila již popáté Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou již tradiční Vltavotýnskou míli. S pádlem v ruce měří síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy místního gymnázia. Protože v letošním roce připadl svátek dětí na neděli, závodilo se již v pátek 30. května.

           Neohrabané laminátové pramičky, tzv. bajdarky se v rukou čtyřčlenných  posádek dokáží změnit v závodní lodě. Stejně jako v loňském roce, čekala na závodníky trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Letošního ročníku se zúčastnil rekordních 16 posádek. Osm ze ZŠ Hlinecká, sedm ze ZŠ Malá Strana, jedna posádka z týnského gymnázia.  

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu, finálovou sedmičku doplnila jedna posádka s nejrychlejším časem. Krásný putovní pohár zatím vždy získali žáci ZŠ Malá Strana.

          Za krásného počasí jako první vyrazily na trať posádky 4. tříd. Tento závod pro sebe rozhodla v druhé polovině tratě  posádka 4.A ze ZŠ Hlinecká před posádkou 4.B ZŠ Malá Strana. Druhá rozjížďka 5. tříd přinesla zase dramatický souboj mezi 5.A a 5.B ZŠ Malá Strana. Obě posádky se přetahovaly o vedení až k cílové pásce, kde se podařilo 5.A své soupeře setřást a dojet si pro vítězství v dramatickém souboji, kde doslova létaly třísky z pádel. Za mohutného povzbuzování spolužáků, vybavených vlastnoručně vyrobenými transparenty, vyrazily na trať posádky 6. tříd a primy gymnázia. Ve velice pěkném závodě zvítězili žáci 6.C ZŠ Malá Strana před posádkou primy týnského gymnázia.

         Tradičně v 11 hodin bylo odstartováno finále, které se stalo krásným vyvrcholením celého dopoledne. Po tlačenici na první obrátce  šla do čela závodu  loď 5.A ZŠ Malá Strana, která otáčela pod železným mostem na první pozici a s dostatečným náskokem před posádkami 6.C ZŠ Malá Strana a primy gymnázia. Již to vypadalo, že svůj náskok udrží  a bude se tak opakovat loňské finále, kdy pohár získala posádka z 5. třídy. Nakonec dopadlo vše jinak. Posádka 6.C ZŠ Malá Strana, která ztratila v karambolu na první obrátce, zahájila stíhací jízdu  vedoucí posádky a v cílové rovince ještě dokázala nasadit k závěrečnému spurtu a vítězství doslova urvala v posledních metrech pro sebe.  Bylo zřejmé, že pohár zůstane opět na ZŠ Malá Strana.     

         Příjemnou atmosféru celého dopoledne podtrhla výzva týnských učitelů, kteří vyzvali držitele poháru k souboji na vodě. Proti 6.C nastoupily hned tři posádky. Posádka učitelů ZŠ Hlinecká, ŽS Malá Strana a posádka týnského gymnázia složená z pana učitele Meškána a jeho žáků. 6.C potvrdila bezchybným výkonem své prvenství a stylem start-cíl zvítězila i v tomto závodě. Je vidět, že pohár je ve správných rukou. Cit pro vodu ukázala posádka učitelů ZŠ Hlinecká, která dojela na druhém místě. Za své výkony se však nemusí stydět ani posádka gymnázia na třetím místě a posádka paní učitelek ZŠ Malá Strana na čtvrtém místě, která nejlépe odstartovala, ale vedení ztratila v tlačenici na první obrátce.

         Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu v podobě dortu a pěkných cen, které věnovali Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou, Papírnictví pana Slepičky, Hračkářství paní Trnkové, společnost ČEZ, a.s. a ČSOB, a.s.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si svoji zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí  poprvé  pádlovaly  a byl to pro ně  velký zážitek. Posádky si nedarovaly ani metr vody. Všichni se však s tratí vypořádaly na výbornou, takže záchranná služba  byla bez práce.

           Poděkování patří také všem  pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

          Je zřejmé, že z Vltavotýnské míle se již stala pěkná tradice, která si mezi dětmi našla svoji oblibu. Bylo to vidět i z odhodlání některých účastníků, kteří si již nyní brousili zuby na  příští ročník a slibovali, že příště bude pohár jejich!

Výsledky jednotlivých závodů :

4. třídy :

1. místo : 4.A Hlinecká – V. Staněk, G. Helešicová, T. Šmejkalová, L. Dolejší

2. místo : 4.B Malá Strana-F.Luňáčková, N. Novotná, V. Příhoda, O. Raučina

3. místo : 4.C Hlinecká – J. Šindelář, A. Stropková, K. Soukupová, M. Teringl

5. třídy :

1. místo : 5.A Malá Strana – L. Kobercová, R. Dlugošová, M. Fiala, J. Dvořák

2. místo : 5. B Malá Strana – K. Luňáčková, B. Svobodová, J. Šnorek, K. Simon

3. místo : 5.B Hlinecká – D. Calta, V. Hrdlička, M. Lipert, J. Mastrák

6. třídy :

1. místo : 6.C Malá Strana– M. Plaňanský, A. Šusová, P. Novák, P. Marcin

2. místo : Prima Gymnázium – K. Mateová, K. Študlarová, V. Šonka, M. Šerý

3. místo : 6. A Malá Strana – N. Jerhotová, L. Švehla, M. Dolanský, M. Faktor

 

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo :  6.C Malá Strana– M. Plaňanský, A. Šusová, P. Novák, P. Marcin

2. místo :  5.A Malá Strana – L. Kobercová, R. Dlugošová, M. Fiala, J. Dvořák

3.místo :   Prima Gymnázium – K. Mateová, K. Študlarová, V. Šonka, M. Šerý

FOTO 

František Kobera, kanoistický klub

Čtvrtý ročník 1. 6. 2007

Organizátoři napsali:

VLTAVOTÝNSKOU MÍLI VYHRÁLA 5.B Z MALÉ STRANY !

           První červnový den ožila již počtvrté Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Pro žáky týnských škol připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou na svátek dětí již tradiční Vltavotýnskou míli. S pádlem v ruce měří síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy místního gymnázia.

           Neohrabané laminátové pramičky, tzv. bajdarky se v rukou čtyřčlenných  posádek dokáží změnit v závodní lodě. Stejně jako v loňském roce, čekala na závodníky trať s dvěma záludnými obrátkami, kde nebyla nouze o dramatické souboje loď na loď, pádlo na pádlo. Posádky si zkrátka nedarovaly ani metr vody. Všichni se však s tratí vypořádaly na výbornou, takže záchranná služba  byla bez práce.

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. První dvě posádky z každého ročníku postupovaly do hlavního závodu o krásný putovní pohár, který zatím vždy získali žáci ZŠ Malá Strana.

          Jako první vyrazily na trať posádky 4. tříd. Tento závod pro sebe rozhodla způsobem start – cíl posádka 4.A ze ZŠ Malá Strana a bylo zřejmé, že i když jsou nejmladší, musí se s nimi počítat i do hlavního závodu o putovní pohár. Potvrdil to i jejich druhý nejrychlejší čas. Druhá rozjížďka 5. tříd přinesla zase dramatický souboj mezi 5.B ZŠ Malá Strana  a posádkou ZŠ Hlinecká. Obě posádky se přetahovaly o vedení až k obrátce pod železným mostem. Tam se podařilo 5.B své soupeře setřást a dojet si pro vítězství ve svém závodě. Nejpočetněji obsazený závod byl pak závod 6. tříd. V něm změřili síly žáci pěti posádek 6. tříd ZŠ Malá Strana, posádka Hlinecké školy a prima gymnázia. Ve velice pěkném závodě zvítězili žáci primy týnského gymnázia. O bouřlivou atmosféru se na břehu postarali spolužáci soutěžících, takže závody měly krásnou kulisu, kterou ještě podtrhlo nádherné letní počasí.

         Přesně v 11 hodin bylo odstartováno finále, které se stalo krásným vyvrcholením celého dopoledne. Po startu šla do čela dvojice lodí 5.B ZŠ Malá Strana a primy gymnázia. Rozhodovalo se opět pod železným mostem, když obrátku lépe zvládla 5.B a získaný náskok udržela až do cíle. Na třetí místo se postupně probojovala loď 6.C ZŠ Malá Strana. Krásný závod předvedla posádka 4.A ZŠ Malá Strana, která měla hned po startu kolizi a ztratila tak cenné metry. Do stíhací jízdy se pustila z poslední pozice, se ztrátou dobrých 50 m na čelo závodu. Z obrátky pod železným mostem již vyjížděli na čtvrté pozici a svoji ztrátu neustále zmenšovali. Od třetího místa čtvrťáky dělila ani ne jedna celá délka lodě. Zbyla tak na ně nepopulární bramborová medaile, ale za svůj bojovný výkon si jistě získali sympatie všech diváků.

         Při slavnostních fanfárách byly vyhlášeny vždy tři nejlepší posádky z každé kategorie. Vítězné posádky si odnesly sladkou odměnu v podobě dortu. Putovní pohár vítězům předala ředitelka malostranské školy paní Meškánová a neskrývala radost, že pohár může zůstat do příštího roku opět na jejich škole. Pěkné ceny pro úspěšné posádky poskytlo Papírnictví pana Slepičky, Hračkářství paní Trnkové, firma Progres a ČSOB. Poděkování patří i firmám E-service, Atelier Kobera a ELBH, které pomohly se zajištěním celého dopoledne.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si svoji zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí  poprvé  pádlovaly  a byl to pro ně  velký zážitek. Většina posádek nenechala nic náhodě a využila nabídky kanoistického klubu a v průběhu května poctivě trénovala. Přestože  počasí nebylo vždy akorát, každého tréninku se  účastnily minimálně čtyři posádky.

           Poděkování patří také všem  pořadatelům, kteří pomohli zajistit jak vlastní závod, tak i jednotlivé tréninky a vedení týnských škol za pochopení a spolupráci. Společnými silami se povedlo dětem připravit hezký zážitek a to stojí jistě za trochu úsilí.

          Je zřejmé, že z Vltavotýnské míle se již stala pěkná tradice, která si mezi dětmi našla svoji oblibu. Bylo to vidět i z odhodlání některých účastníků, kteří si již nyní brousili zuby na  příští ročník a slibovali, že příště bude pohár jejich!

Výsledky jednotlivých závodů :

4. třídy :

1. místo : 4.A Malá Strana–R. Dlugošová, L.Kobercová, M.Kodad, M. Fiala

2. místo : 4.B Malá Strana-K.Luňáčková, J.Luňáčková, B.Svobodová, D.Burian

3. místo : 4. tř. Hlinecká – Z.Svoboda, Š.Měšťan, O.Starý, L.Kieler

5. třídy :

1. místo : 5.B I Malá Strana – M.Šerý, M.Plaňanský, A.Šusová, K.Študlarová

2. místo : 5. tř.  Hlinecká – T.Houska, J. Poláček, O.Dvořák, M.Bílek

3. místo : 5.B II Malá Strana – F. Puchýř, J.Ponec, L.Thám, P. Marcin

6. třídy :

1. místo : Prima Gymnázium – M.Luňáčková,D.Trčka,K.Kromusová, P.Venušová

2. místo : 6.C Malá Strana – J.Fáber, F.Mrkvička, M.Vlk, P.Mašek

3. místo : 6. tř. Hlinecká – O.Havel, P.Hulej, L.Burian, L.Bílý

 

Finálový závod o putovní pohár :

1. místo :  5.B I Malá Strana – M.Šerý, M.Plaňanský, A.Šusová, K.Študlarová

2. místo :  Prima Gymnázium – M.Luňáčková,D.Trčka,K.Kromusová, P.Venušová

3.místo :   6.C Malá Strana – J.Fáber, F.Mrkvička, M.Vlk, P.Mašek 

František Kobera, kanoistický klub

FOTO

 

Třetí ročník 1. 6. 2006

Organizátoři napsali:

VLTAVOTÝNSKOU MÍLI VYHRÁLA 6.D Z MALÉ STRANY !

           Na prvního června již po třetí rok ožila Vltava mezi oběma týnskými mosty dětmi na lodičkách. Již tradičně připravuje Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou na svátek dětí pro žáky týnských škol závod „ bajdarek “ tzv. Vltavotýnskou míli. V letošním roce měli měřit síly žáci 4., 5. a 6. tříd ZŠ Malá Strana a ZŠ Hlinecká a primy místního gymnázia.

           Bajdarka se nejvíce podobá trochu neohrabané laminátové pramičce  a její název pochází nejspíše z ruštiny, kde bajdarka znamená malá loďka. V rukou čtyřčlenných  posádek se však dokáže změnit v závodní loď. Letošní ročník se proti minulým letům nestartoval ze startovního mola, ale z mola před startovní věží kanoistického stadionu. Tato změna udělala trať ještě zajímavější, protože proti již tradiční obrátce okolo pilíře starého mostu se musely posádky vypořádat s levotočivou zatáčkou u pravého břehu, kde závodníky potrápil boční proud, který byl příčinou řady dramatických situací. Všechny posádky se však s tratí vypořádaly na výbornou, takže záchranná služba na dvou kanoích a motorovém člunu byla bez práce.

          Závodníci byli rozděleni do tří rozjížděk podle ročníků. Jako první vyrazily na trať posádky 4. tříd. a hned tento první závod mezi 4.A a 4.B ZŠ Malá Strana přinesl krásný vyrovnaný závod, kdy žáci 4.B strhli vítězství na svoji stranu až na cílové čáře. Druhá rozjížďka 5. tříd přinesla zase dramatický souboj v hledišti. Spolužáci 5.A přišli povzbuzovat své dvě posádky vyzbrojeni krásnými transparenty, které si sami zhotovili při hodinách výtvarné výchovy, pod vedením své třídní  učitelky paní Kamarytové. S transparenty obsadili jak prostor startu a cíle, tak starý most. Vytvořili svým spolužákům bouřlivou atmosféru, ale těsné vítězství si z tohoto závodu nakonec odnesla 5.B. Nejpočetněji obsazený závod byl pak závod 6. tříd. V něm změřili síly žáci čtyř 6. tříd ZŠ Malá Strana a po dvou posádkách postavila do závodu 6.A Hlinecké školy a prima gymnázia. Ve velice pěkném závodě zvítězila třída 6.D z Malé Strany před dvěma posádkami primy týnského gymnázia. Vítězná posádka sportovní třídy jela ve složení Michal Burian, Daniel Calta, Tomáš Kaločai a Jakub Kobera.

         Z každé rozjížďky postoupily dvě lodě do finále, které bylo doplněno na finálovou osmičku dvěma posádkami s nejlepším časem. Finále bylo krásným vyvrcholením celého dopoledne, které nepokazilo ani vrtkavé počasí. Děti prokázaly, že v nich dříme vodácká dušička, které nevadí ani trocha té vody shora. Ve finálové jízdě strhli vítězství na svoji stranu opět žáci 6.D z Malé Strany a tak navázali na své předchůdce. Získali již potřetí pro Základní školu Malá Strana putovní pohár, který dětem věnoval kanoistický klub. Na druhém místě skončila 1. posádka primy před 2. posádkou primy místního gymnázia. Pohár vítězům předala ředitelka malostranské školy paní Meškánová a neskrývala radost, že pohár může zůstat do příštího roku na jejich škole. Pěkné ceny pro úspěšné posádky poskytlo Papírnictví pana Slepičky, Hračkárna paní Trnkové, firma Trempcolor a Progres, za což jim patří poděkování.

         Vltavotýnská míle přinesla nejen příjemnou oslavu Mezinárodního dne dětí, ale také umožnila děvčatům a chlapcům vyzkoušet si svoji zručnost při ovládání pramiček. Mnohé z dětí  poprvé  pádlovaly  a byl to pro ně  velký zážitek. Většina posádek nenechala nic náhodě a využila nabídky kanoistického klubu a v průběhu května poctivě trénovala. Přestože  počasí bylo letos velmi chladné a deštivé, každého tréninku se  účastnily tři až čtyři posádky.

         Pro pořadatele, ale především pro malé  závodníky  bylo  zklamáním, že  ZŠ Hlinecká  postavila do závodu   pouze  dvě posádky a to z jedné třídy. Přitom děvčata z 6.A bojovala statečně a postup do finále jim unikl pouze o pověstný fous. Zůstala však v zápolení za svou školu osamocena. Většina kategorií tak  byla soubojem pouze žáků   ZŠ Malá Strana. Této příležitosti využili její  žáci  a  sestavili na místě  další posádky pro doplnění startovního pole. Pro nás pořadatele   není  nejpodstatnější  vlastní závod, ale seznámení co největšího množství  dětí s vodáckým sportem a ukázat dětem nový druh zábavy, vzbudit v nich  soutěživost a   dát jim podnět k vlastním  aktivitám.

                     Je zřejmé, že z Vltavotýnské míle se již stala pěkná tradice, která si mezi dětmi našla svoji oblibu. Bylo to vidět i z odhodlání některých účastníků, kteří si již nyní brousili zuby na  příští ročník a slibovali, že příště bude pohár jejich!  

                                                                                                                                                            Kobera, kanoistický klub

Výsledky:

3. ročník

Vítězové jednotlivých závodů :

4. třídy : 4 B Malá Strana – Václav Šonka, František Puchýř, Jakub Ponec, Lukáš Thám

5. třídy : 5.B Malá Strana – Dušan Trčka, Petr Slepička, František Mrkvička, Tomáš Puchýř

6. třídy : 6.D Malá Strana - Michal Burian, Daniel Calta, Tomáš Kaločai, Jakub Kobera

 

Finálový závod o putovní pohár :

místo :

1. místo :  6.D Malá Strana - Michal Burian, Daniel Calta, Tomáš Kaločai, Jakub Kobera

2. místo : Prima I gymnázium – Jiří Kobera, Miloslav Novotný, Martin Mácha, Michal Dlugoš

3.místo : Prima IIgymnázium – Leoš Valenta, Adéla Lukášková, Petra Sládková, Petra Zítková

FOTO

1.ročník 2003/2004 2.ročník 2004/2005
1. místo:  6.A - Jaroslav Čecháček 1. místo: 6.A - Karolína Hebíková
                            Martin Balínek                            Jan Dlouhý
ZŠ MS                 František Kalina ZŠ MS                Vojtěch Dlouhý
                            Anna Bromová                            Tomáš Brůžek
2. místo: 5.A - Tomáš Brůžek 2. místo: 5.B - Jakub Kalina
                          Karolína Hebíková                            Jakub Kobera
ZŠ MS               Vojtěch Dlouhý ZŠ MS                Jiří Kobera
                          Jan Dlouhý                            Tomáš Kaločai
3.místo: 6.C - Jiří Vrba 3.místo:    prima -        Jitka Luňáčková
                          Lucie Valnohová                                          Lenka Švamberková
ZŠ MS               Martin Vlček Gymnázium Týn            Zdeněk Šonka
                         Zuzana Plaňanská                                          Ondřej Soukup
Foto Foto

      


© 2011 Všechna práva vyhrazena ZŠ Týn nad Vltavou, Malá Strana.